Stare dobre czasy… Ach, ach, ach!Kiedyś to były dopiero czasy!

Świeże powietrze! Prawdziwy chleb! Bułeczki chrupiące. Zdrowa żywność. Ludzie życzliwi! Młodzież niezepsuta. A i praca była… Kto chciał mógł pracować!

Słyszałeś to kiedyś? Bo jak tak! Wiele razy! U cioci na imieninach, u babci na świętach, potem na spotkaniu ze znajomymi. Zdarzało mi się nawet, że sama tak mówiłam.

Ach ta tęsknota za starymi dobrymi czasami….! Fajnie sobie tak powspominać i ponarzekać przy okazji…

Niestety konsekwensje takiego myślenia juz nie sa takie fajne. Mogą być nawet tragiczne. Właśnie tak. To jest bardzo podstępny i zdradliwy wzorzec.

Wiara w stare dobre czasy ma cały szereg negatywnych skutków. Zamyka i niszczy teraźniejszość oraz przyszłość. Nie pozwala na rozwój i rozkwit. I to nie jest tak, że to działa wtedy, gdy o tym mówimy. To działa cały czas.


Mając taki wzorzec zapisany, gdzieś w podświadomości:


Po pierwsze zasilasz przeszłość. Czyli coś czego już tak naprawdę nie ma. Twoja świadomość z tu i teraz zostaje przeniesiona do czegoś czego już nie ma. Czyli świadomości nie ma. Bo świadomym to można być tu i teraz.


Po drugie, jeżeli zasilasz przeszłość to dajesz temu energię i siłą rzeczy masz jej mniej tworzenie przyszłości.


Po trzecie jeżeli wierzysz że w przeszłości było tak cudownie i kolorowo, a teraz jest źle czy nieciekawie to przyczyniasz się do tworzenia właśnie takiej przyszłości - nieciekawej i miernej. Także szarej, burej i bez kolorów. Bo do kolorów potrzebna jest energia.


„Kiedyś były piękne wspaniałe czasy, a teraz nie”


Czyli co może być teraz? Schyłek, upadek? Czy to możliwe, żebyśmy byli od małego programowani na mierne życie?


Jak to działa w życiu? Wzorzec taki może się ujawniać w rozpadaniu się relacji, albo w upadających firmach. Albo utracie zdrowia. Albo codziennych trudnościach. Bo wszystko co dobre było kiedyś.

A przecież zarówno w przeszłości były wspaniałe jak i trudne chwile. Były rzeczy korzystne i niekorzystne. Tak samo jest z dzisiejszymi czasami. Ale przeszłości już nie ma. Opierając się na przeszłości nie możesz stworzyć nic nowego!

Masz ogromny wybór czemu chcesz poświęcać swoja uwagę. A to czemu dajesz uwagę i energię wzrasta.

I właśnie teraz możesz zdecydować czego chcesz w swoim życiu, czego chcesz dla swoich dzieci.

Co możesz zrobić by cudne i wspaniałe czasy były teraz? Czym możesz się zachwycić teraz?

Swoje życie tworzysz dokładnie teraz, więc odzyskaj kolory dla chwili obecnej!17 wyświetlenia0 komentarz