Uwolnij się od bólu pierwotnego


Jeśli doświadczasz bliżej nieokreślonego lęku i wstydu i innych emocji, które pojawiają się z nieokreślonego powodu to bardzo możliwe, że pochodzą one z okresu kiedy Twoja podświadomość nie była jeszcze rozwinięta. Z okresu bycia w łonie matki lub niemowlęctwa. W tym czasie przejmujemy całe mnóstwo emocji od otoczenia. Czyli emocje które czujemy nie muszą być wcale nasze. W okresie niemowlęcym dziecko jest połączone z matką silną więzią symbiotyczną. W okresie niemowlęcym dziecko czuje to co czuje matka. Do siebie też czuje to co czuła do niego matka.

W tym czasie też pojawiają się własne emocje wynikające np. z niezaspokojenia potrzeb tego etapu rozwoju: bezwarunkowej miłości, podziwu, docenienia, poczucia że jesteśmy ważni, zdrowego dotyku, fizjologiczne, zależności.

Stłumione emocje z tego okresu, a zwłaszcza żal, ból i smutek John Bradshaw nazywa bólem pierwotnym. Cecha tego bólu jest właśnie taka nieokreśloność. Boli, a nie wiadomo skąd i dlaczego.

Ludzie stosują różne sposoby na ucieczkę przed tym bólem: alkohol, jedzenie, intelektualizowanie, analizowanie. Nawet rozwój duchowy może służyć ucieczce od tego bólu.

Dotarciu i przepracowaniu tego bólu może służyć praca z Wewnętrznym Dzieckiem.

Świetnym przewodnikiem po tym procesie może być książka Johna Bradshawa „Powrót do swego wewnętrznego domu. Jak odzyskać i otoczyć opieka swoje wewnętrzne dziecko”. Za bardzo wartościowa pozycję odnośnie pracy z Wewnętrznym dzieckiem uważam książkę Anety Łastik „Wewnętrzne dziecko”.

Proces uwalniania się od bólu pierwotnego jest procesem bolesnym, więc warto wspomóc się innymi metodami.

W ThetaHealing jest taki proces zwany Uzdrowieniem dziecka w łonie matki. Proces ten eliminuje między innymi dostęp negatywnych emocji do dziecka w tym okresie.

Bardzo korzystną możliwością metody ThetaHealing jest możliwość wpojenia uczuć, których zabrakło na tym etapie rozwoju: bezwarunkowej miłości, podziwu, docenienia, poczucia bycia ważnym, chcianym i kochanym, i oczekiwanym na tym świecie.

243 wyświetlenia0 komentarz