Oswojenie ciała w procesie uzdrawiania Wewnętrznego dzieckaKiedyś wydawało mi się, że kluczem do uzdrowienia wewnętrznego dziecka są głównie emocje.

Owszem. Emocje są bardzo ważne. W tym sensie, że niesiemy je w sobie. Stare emocje. Dziecięce emocje, połączone z poczuciem z ogromnym lękiem i bezradnością. I bardzo ważne jest to, żeby je poczuć. Uświadomić sobie. Ale samo poczucie to za mało. Samo poczucie bez kontaktu z ciałem i świadomości ciała może spowodować, że ich nie uwolnimy tylko odtworzymy. A chodzi o to, żeby je uwolnić. Ale, żeby je uwolnić trzeba oswoić ciało. Oswoić odczucia z ciała. Oswoić nie tylko emocje, ale i odczucia z ciała. Bo przed tym tak naprawdę wewnętrzne dziecko odcięło się. Od bólu i przytłoczenia odczuć w ciele. Energia emocji była zbyt duża i trzeba było odciąć czucie. Odcięcie czucia powstało poprzez napięcia mięśniowe. Przy wielu trudnych sytuacjach i niemożliwości odreagowania, napięcia stały się chroniczne. A bez czucia nie ma uzdrowienia. W przy chronicznych napięciach nie ma przepływu. A bez przepływu nie ma żywotności i przyjemności życia. Więc teraz trzeba wrócić do ciała. I poczuć. Ból brzucha ze stresu. Kołatania serca. Nieprzytomność w głowie.

Ból w klatce piersiowej.

Nie wiem co jest u Ciebie.

Nie jest przyjemnie czuć ból w klatce. Ale zamknięta klatka piersiowa zamyka nas na miłość. Przy zamkniętej klatce piersiowej możemy najwyżej czuć tęsknotę i brak. Więc poczuj ten ból jeżeli go masz. Potraktuj to jako wiadomość od Twojej wewnętrznej dziewczynki.

Ona chce Ci przekazać, że ją boli. Nie uciekaj od niej. Przytul.

I czuj jej ból. Jest szansa, że ona się rozpłacze. A Ty razem z nią. Płacz i szlochaj. Możesz nawet zawodzić. Niczym małe dziecko.

Niech dziecko Cię prowadzi. Niech ciało Cię prowadzi.

Tak będzie pod warunkiem, że będziesz mieć z nim kontakt.

I z ciałem i z dzieckiem. Im lepszy kontakt z ciałem tym w czasie płaczu więcej napięć z niego się uwalnia. Pojawia się drżenie. Tak uwalnia się napięcie, tak uwalnia się ból.

Tak otwiera się ciało na przepływ energii życia.Zapraszam Cię również do obejrzenia mojego filmu na YT - "Ciało w procesie uzdrawiania wewnętrznego dziecka"279 wyświetlenia0 komentarz