Wewnętrzne dziecko, a DDA.Jeżeli jedno z rodziców pije (albo i oboje) dziecko przejmuje od rodzica wzorzec nieprzytomności. Dziecko nie może się od tego odciąć, bo potrzebuje rodzica do przeżycia. Potrzebuje więzi z rodzicem. Im mniejsze dziecko, które tego doświadcza tym wzorzec jest silniejszy. Jak to ja mówię: w każdej komórce ciała. I w dorosłości w bliskich relacjach odpala się nieprzytomność. A właściwie to odzywa się to małe dziecko w nas. I zalewa nas całkowicie. Pierwsza rzecz, którą możemy zrobić to sobie uświadomić, że jesteśmy nieprzytomni. To nie jest łatwe kiedy "płyniemy".

Widzimy to ile możemy.

Co się dzieje w ciele? Ciśnienie w głowie? Coś w brzuchu? W sercu? Więc trzymaj czucie. Trzymaj kontakt z ciałem. Nawet jak to trudne i bolesne.

Obserwuj jak w ciele się objawia nieprzytomność. Możesz to zapisać. Na początku niewiele może się zmieniać. Ale chodzi o byciu w tym.


Jesteśmy w drodze i powiedzmy, że złapała nas potężna wichura. Nieźle nas poniewiera. Z czasem wiatr się uspokaja i możemy zobaczyć dziecko. Zobaczyć dziecko, które jest w relacji z pijanym rodzicem. Nie chodzi tu o przypominanie sytuacji kiedy rodzic bił czy był agresywny (to inny trochę proces). Może spać. Chodzi o to, żeby uchwycić więź dziecka z rodzicem, która trzyma w nas tę nieprzytomność.


Więc zobacz tę więź. Poczuj i uświadom sobie jak w Tobie to nadal pracuje. Zobacz jak to dziecko czeka. Stań jako dorosła i jednocześnie zobacz i rodzica i dziecko. Stój i patrz.

Uświadom sobie, że już nie potrzebujesz rodzica z przeszłości. Jesteś dorosła. Ale Twoja dziewczynka w to wierzy. Ale to Ty teraz masz zbudować więź z wewnętrzną dziewczynką. Wtedy ona odpuści. Puści rodzica i puści ten wzorzec. Nieprzytomność. I zmienią się Twoje relacje. Więc bądź tam z nią. Czuj ciało. Przyjmuj jej emocje. Obserwuj. Oswajaj ją ze swoją obecnością. Patrz i bądź.

Ona Cię potrzebuje. I czeka na Ciebie. Nawet jak tego nie pokazuje. Może nie wierzy, że Ci zależy. Więc bądź.

Aż przyjdzie do Ciebie. I zapłacze.

Przez Twoje ciało. I w Twoim życiu zacznie się zmieniać.

415 wyświetlenia0 komentarz